Milli Eğitim Bakanlığının Antalya’da düzenlediği EĞİTİMDEN ÜRETİME SEKTÖRLE İŞBİRLİĞİNE başlıklı 2.EĞİTİM KONGRESİ için Grafik Tasarımcılık Mesleği ile ilgili DERNEK olarak sadece TGDD davet edildi. Bakanlık tarafından TGDD’den bu konuyla ilgili BİLDİRİ istendi.

TGDD Yön. Kur. üyesi ve 9 Eylül Üniversitesi Grafik Baskı Anasanat dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Fuat AKDENİZLİ’nin hazırlayıp gönderdiği bildiri binlerce bildirinin arasında kabul edilenler arasına alınarak incelenmeye değer görüldü.

Çok önemli bir konuyu açıklayan bildirinin başlığı şöyle: TÜRKİYE’DE GRAFİK TASARIMCININ PROBLEMLERİ ve BİR ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK MESLEK KURULUŞLARI

TGDD Yön. Kur. üyesi Doç. Dr. Fuat AKDENİZLİ Bakanlık tarafından yol ve konaklama giderleri karşılanmak üzere kongreye davet edildi. Aşağıda konu ile ilgili belgeler görülmektedir.

 

Tüm grafikerlerin şahsında TGDD yönetim kurulu olarak Fuat Hocamızı kutluyoruz. TGDD, tüm grafikerlerin temsilcisi olarak doğru yol olarak bildiği grafiker dayanışması yolunda emin ve güçlü adımlarla ilerlemektedir.

Faruk ÇAĞLA
TGDD Yön. Kur. Bşk.