ŞİŞLİ BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA
ALTERNATİF YAYINCILIK VE TÜM GRAFİKERLER DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ
SANAT AKADEMİSYENLERİ SERGİSİ

1-7 Mart 2019

Resim, heykel, seramik, tekstil, grafik, fotoğraf, geleneksel el sanatları, tezhip, özgün baskı, illüstrasyon gibi tüm güzel sanatlar branşlarındaki eserlerle araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, öğretim üyesi ve tüm akademik eğitmenlerin katılımına açıktır.

Katılımcı Akademisyenlere Katılım Sertifikası ve Katılım Kitapçığı verilecektir.

Sergi süresince sunum, söyleşi ve uygulamalı gösteri etkinlikleri yapılacaktır. Etkinlik programı daha sonra duyurulacak olup, etkinlikler ve katılımcılar eserleriyle Sergi Katılım Kitapçığında yer alacaktır.

KATILIM KOŞULLARI

1-Katılımcılar en fazla dört eserle katılabilirler. Bir adet eserle de katılım mümkündür.

Daha çok eserin katılımının sağlanması amacıyla;

  • Bir eserle katılım bedeli 200 TL,
  • İki eserle katılım bedeli yine 200 TL,
  • Üç Eserle katılım bedeli 400 TL,
  • Dört eserle katılım bedeli yine 400 TL olarak belirlenmiştir.

2-Katılım bedeli en geç 28 Şubat 2019 tarihi mesai saatine kadar TR270013400000744437300001 numaralı IBAN hesabına alıcı kısmına Tüm Grafikerler Dayanışma Derneği yazılarak gönderilmeli (kısa adı TGDD yazılmamalı), dekont tgdd@tgdd.org.tr adresine iletilmelidir. Katılım bedeli ödenmeyen eserlerin sergilenmesi mümkün olmayacaktır.

3-Sergilenecek yapıtlar özellikle;

  • Ulusal değer yargılarını küçültücü, değersiz kılıcı,   alay edici,  kışkırtıcı ve sömürücü nitelikte olmamalı,
  • Belirgin politik amaçlar içermemeli,
  • Manevi değer ve inançlar gibi ulusça duyarlı olduğumuz konularda yanlış anlamaya yol açmamalıdır.

Bu çerçevede sergilenmesi planlanan eserler arasında uygun görülmeyen bir eser olması durumunda eser Şişli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından red edilebilir.

4- Eserler sergi tarihinden önceki ilk 7 gün içinde (22, 23, 24, 25, 26, 27 ve 28 Şubat) Alternatif Yayıncılık,  Tomurcuk Sk. Abide Sitesi B Blok 5F Mecidiyeköy/İSTANBUL (irtibat; Oğuz Akçeşme 0536 580 31 31) adresine elden ya da 22-28 Şubat arası günlerde adrese ulaşacak şekilde kargo ile teslim edilmelidir. Kargoların gönderici ödemeli olarak gönderilmesi gerekmektedir.

5-Sergi salonu alanı sınırlı olduğundan eser teslimatını son güne bırakmadan ilk günlerde yapılması önerilir. Eserler teslimat sırasına göre sergide yer alacağından sergi salonunun dolması ve son gün teslim edilen eserlerin sergiye kabul edilmemesi durumuyla karşılaşılmaması için eser teslimatının ilk günlerde yapılması sergilenme önceliği bakımından uygun olacaktır.

6-Ekte yer alan ESER BİLGİ FORMU eser sahibi tarafından doldurularak eserle birlikte elden ya da kargo zarfının/paketinin içinde teslim edilmelidir. Elden teslim edilen eserler için sergi düzenleyicileri tarafından ESER TESLİMAT MAKBUZU verilecektir. Eser Teslimat Makbuzunda ve Eser Bilgi Formunda eser sahibinin veya vekil tayin ettiği kişinin kimlik bilgileri bulunacaktır.

7-Kargo ile teslim edilen eserlerde kargo paketinin içine ESER BİLGİ FORMU kesinlikle eklenmiş olmalıdır. Eserler üzerinde Kargoda veya Sergi süresince oluşacak hasarlardan organizasyonu düzenleyenler sorumlu değildir.

8-Sergi sonunda eserler serginin kapanışını izleyen 5 gün içinde ( 8, 9, 10, 11 ve 12 Mart) sahiplerine veya vekillerine imza karşılığı elden teslim edilecektir. Kargoyla eser iadesi alıcı ödemeli olarak yapılacak, kargo sırasında oluşacak hasarlardan organizasyonu düzenleyen taraf sorumlu olmayacaktır.

9-Katılımcı akademisyenlere Katılım Sertifikası verilecektir. Ayrıca tüm katılımcıların yüksek çözünürlüklü fotoğraflı biyografilerinin ve sergilenen eserlerinin fotoğraflarının bulunduğu Sergi Katılım Kitapçığı verilecektir. Katılım Sertifikası ve Sergi Katılım Kitapçığı ücretsizdir. Sergi bitiminden sonra katılımcıların adreslerine kargo ile gönderilecek olup, kargo ücreti alıcıya aittir.

10- Katılımcı akademisyenlerin ve Eserlerinin Sergi Katılım Kitapçığında yer alması zorunlu olduğundan katılımcı akademisyenlerin kendilerinin yüksek çözünürlüklü portre fotoğraflarıyla birlikte 12 punto Times harf karakteriyle 1 satır aralığı ile (12 nk)  yarım A4 sayfasını geçmeyecek WORD formatında yazılmış özgeçmişleri ile katıldıkları eserlerin yüksek çözünürlüklü jpeg, tiff veya pdf formatlarındaki görüntülerini içeren CD’yi  eserlerinin bulunduğu kargo paketinin içinde sergi açılış tarihinden önceki 22-28 Şubat arası günlerde ulaşacak şekilde, Alternatif Yayıncılık,  Tomurcuk Sk. Abide Sitesi B Blok 5F Mecidiyeköy/İSTANBUL (irtibat; Oğuz Akçeşme 0536 580 31 31) kargolamaları gerekmektedir.  Eserlerini elden teslim edecekler aynı CD’yi 22-28 Şubat arası günlerde aynı adrese eserleriyle birlikte elden teslim etmelidir.

11-Eserlerle birlikte söz konusu CD’nin ve ESER BİLGİ FORMU’nun doldurulmuş olarak teslim edilmesi zorunludur. Birden fazla eser için bir adet CD yeterli olup, bir adet ESER BİLGİ FORMU içinde kaç adet eserle katılım yapılmışsa onların bilgisi yer almalıdır. Bu hususlar eksik olursa katılım gerçekleşmeyecektir.

12-Sergiye katılan değerli akademisyenlerimiz, bu koşulları kabul etmiş sayılacaklardır.

Saygılarımızla.

Eser bilgi formunu indirmek için tıklayınız.

Örnek Eser Bilgi Formunu Görüntülemek için tıklayınız.

Sergi katılım kitapçığı kapağı ve örnek iç sayfa;

sas-kitapçık