4 Aralık 2015 saat 17.00’de Gelişim Üniv. Grafik Bölümü öğrencilerinin Simetri-Asimetri sergisi, Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezinde Grafik Bölümü Başkanı ve TGDD Bşk. Yardımcısı Yard. Doç. Nuri Sezer küratörlüğünde açıldı. 11 Aralık’a kadar açık kalacak serginin açılış konuşmasını Güzel Sanatlar Fak. Dekanı Prof. Dr. Kamuran GÜÇLÜ yaptı. Kamuran Hoca; Gelişim Üniversitesinin bu gibi etkinliklerle Grafik Sanatında öncülük yaptığını belirterek, bu etkinlikleri arttıracaklarını söyledi.

IMG_9022

Daha sonra söz alan TGDD başkanı Faruk ÇAĞLA; grafik sanatının yaşadığımız her yerde, her anımızda yanımızda olduğunu, çok önemli ve değerli bir sanat olduğunu, simetrinin ise hayatın her alanında karşılaştığımız bir olgu olduğunu, grafiker adaylarına mesleklerinin etik değerlerine sahip çıkmalarını, yaptıkları tasarımlara para ödeyen kişilerin yersiz isteklerini kabul etmemelerini, kopya tasarımlar yapmamalarını, telif hukuku ve tasarım hukukunu çok iyi bilmelerini, piyasa tecrübesi olan hocaların değerini anlamalarını, başı sıkışanın TGDD’ye başvurmasını tavsiye etti. Grafik Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr Nuri Sezer, kendilerine sergi olanağı sağlayan Belediye yetkililerine teşekkür etti.

IMG_9111a

Öğrencilerin hazırladıkları figür ve desenlerden oluşan kompozisyonların horizontal ve vertikal düzlemde çoğaltıp simetrisini oluşturup meydana getirdikleri çalışmalar davetliler tarafından ilgiyle izlendi. Sergide dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erol Yıldır, Öğr. Gör. İpek Çevik, Öğr. Gör. Merve Güç, Araş.Gör.İrem Fulya Özkan, Avukat Senih Özay, resim öğretmeni ve karikatürcü Muhammet Bakır, öğrenciler, Avcılar Belediyesi yetkilileri ve Avcılar’daki sanat severler hazır bulunurken, TGDD yönetim kurulu üyesi web tasarımcı Erdem ÇAĞLA da fotoğrafçı olarak görev yaptı.

IMG_9169

TGDD olarak başta Nuri SEZER hocamızın önderliğinde Gelişim Üniv. grafik bölümü lisans öğrencilerinin başarılarının devamını diliyoruz.