13 Nisan Saat 13.00’de Gelişim Üniversitesinde Faruk Çağla’nın verdiği panelde TGDD Tüm Grafikerler Dayanışma Derneğini çok iyi ağırlayan misafirperver Gelişim Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr. İLHAMİ ÇOLAK, Güzel Sanatlar Fakültesi Sn. Prof. Dr. AHMET ATAN ve Öğretim üyesi çok değerli hocamız Yrd. Doç. Dr. Nuri Sezer Öğretim görevlisi Sn. GÜRCAN KURT, BÜLENT OKAY ve HALİL YEKİN hocalarımızla beraber panelimize katılan bütün öğrenci arkadaşlarımıza TGDD olarak çok teşekkür ediyoruz.

Özellikle Nuri SEZER hocamızın üstün gayretleri ile hazırlanan; TGDD Dernek başkanımız Sn.FARUK ÇAĞLA hocamıza ait Karikatür ve Grafik Tasarım çalışmalarını Fakültenin içinde açılan sergi ile öğrencilerimizin dikkatine sunmaları bizleri bir hayli memnun etti. Buradan tekrar Sergi, Seminer ve candan Misafirperverliği için Nuri hocamız ve emeği geçen herkese TGDD adına teşekkürlerimizi sunuyoruz..

13 Nisan Saat 13.00’de Gelişim Üniversitesinde Faruk Çağla’n ın verdiği panelde ve açtığı sergide sadece Faruk ÇAĞLA’ya plaket verilmedi.

İst. Gelişim Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. İlhami ÇOLAK ve TGDD Üyesi ve TGDD Eğitim birim Başkanı Yrd. Doç. Nuri SEZER tarafından TGDD’ye de ayrıca plaket verildi.

Böylece aynı gün TGDD’ye iki ayrı Plaket verilmiş oldu. 30’a yakın öğrenci, TGDD’ye üye oldu. Öğretim görevlileri GÜRCAN KURT ve BÜLENT OKAY aylar önce TGDD üyesi olmuşlardı.

Sn.Prof.Dr. AHMET ATAN, Öğretim görevlileri Sn. GÜRCAN KURT, BÜLENT OKAY ve HALİL YEKİN hocalarımızla beraber panelimize katılan bütün öğrenci arkadaşlarımız paneli dikkatle izlediler.

Panelde TGDD Strateji Sorumlusu Şair ve Gazeteci Ercan Sadi İstiklal ile TGDD üyesi Grafiker Adem Tayfun Eser de bulundular. Hem üye kaydı yaptılar, hem Fotoğraf çektiler. TGDD genel Saymanı ve Web Tasarımcı Erdem Çağla da fotoğraf ve video çekimi yaptı. Seminere St.Petersburg Üniversitesi Grafik Mezunu ve Halen İst. Belediyesi Kültür A.Ş.’de sanat yönetmenliği ve şef grafikerlik yapan T.C. vatandaşlığına geçen Azeri meslektaşımız Aydın Süleyman ve grafiker adayı oğlu ile birlikte geldi.

13-nisan-02

13-nisan-01

13-nisan-09

13-nisan-03

13-nisan-06

13-nisan-05

13-nisan-07

13-nisan-08

13-nisan-04

26

PANEL’DEN KONU BAŞLIKLARI

01

02

Özet konu başlıklarından “mesleğim yok, o halde hemen grafik tasarımcı olayım” gibi konuların konuşulduğu konu başlığı…

13 Nisan 2015 Gelişim Üniversitesi-TGDD YASA ve PİYASA seminerine katılamayanlar için özet konu başlıklarından Alaylı Grafiker ustaların içinde de çok seçkin tasarımcıların olduğu, fakat bunların da haksız rekabet sonucu zor durumda bırakıldığı gibi konuların konuşulduğu konu başlığı…

03

13 Nisan 2015 Gelişim Üniversitesi-TGDD YASA ve PİYASA seminerine katılamayanlar için özet konu başlıklarından DEVLETİN YAPTIĞI GRAFİKER TANIMINA ait video filmi izletildi ve bu filmde BİRBİRİYLE ÇELİŞEN, BÜYÜK ÖLÇÜDE TUTARSIZ ve GRAFİKERLERİN EZİLMELERİNİ ADETA KABULLENEN tanımların eleştirildiği, Devletin Grafikere bakış açısındaki yanlışların gösterildiği konu başlığı…

04

05

Grafikerlerin en önemli dertlerinden olan ESNEK ÇALIŞMA SAATİ ve MÜŞTERİ ODAKLI ÇALIŞMA gibi haksız fakat yerleşmiş, kimsenin de karşı çıkamadığı konuların gündeme getirildiği KONU BAŞLIĞI…

06

08